کد خبر : 5332
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 14 فوریه 2023 - 22:35

کارگروه های یازده گانه پدافندغیرعامل در استان تشکیل و فعال شدند

کارگروه های یازده گانه پدافندغیرعامل در استان تشکیل و فعال شدند
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه وبویراحمد از تدوین برش استانی سند راهبردی پدافند غیرعامل استان خبر داد و گفت: یازده کارگروه تخصصی در شورای پدافند زیر نظر شورای پدافند غیرعامل استان فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش خبر امروز، مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه وبویراحمد در نشست کارگروه سایبری با اشاره به اهمیت و نقش موثر حوزه سایبری در پدافند غیرعامل گفت: یکی از وجوه آسیب پذیر و مورد تهدید دشمن، حوزه سایبری است که با آگاهی و هوشیاری می توان در برابر تهدیدات احتمالی مقابله کرد.

سیدرضا غلامی اظهار داشت: اقدامات زیرساختی خوبی در همه حوزه های مرتبط به خصوص حوزه سایبری در سطح استان در خصوص پدافند غیرعامل صورت گرفته و یا در حال انجام است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تصریح کرد: تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل استان در دستور کار قرار دارد و مراحل نهایی خود را سپری می کند.
وی با بیان اینکه، اعتبارات حوزه پدافندغیرعامل توسط قانونگذار در قانون بودجه به خوبی لحاظ شده است، گفت: یک درصد از بودجه دستگاه های اجرایی مربوط به پدافند غیرعامل دستگاه است که با نظر شورای پدافند غیرعامل استان در ردیف های ابلاغی باید هزینه شود.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان از کارگروه سایبری و الکترونیک پدافند غیرعامل استان به عنوان کارگروهی مهم، فعال و تاثیرگذار یاد کرد و گفت: در حوزه امنیت سایبری، اطلاع رسانی، احصاء آسیب ها و تهدیدها اقدامات منظم و مهمی توسط این کارگروه در حال انجام است.
غلامی بر توجه مدیران دستگاه های اجرایی استان به مباحث پدافندی در استان تأکید کرد و گفت: اعتبارت در نظر گرفته شده در همین راستا هزینه شود و هرگونه کم کاری در حوزه های مرتبط با پدافندغیرعامل در استان غیرقابل اغماض است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: این کارگروه در راستای ایجاد آمادگی، افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری سایبری در استان برنامه های ساختاری و سازند ه ای را در دست اجرا دارد.

سید محمود رادمنش اظهار داشت: شناسایی و اولویت بندی تهدیدات و ارتقاء توانمندی، آماده سازی مسیرهای سایبری، اجرای راهبردی شبکه و برقراری تعامل و هماهنگی بین دستگاه ها از اهداف کارگروه سایبری پدافند غیرعامل استان است.
وی اظهار داشت: برای تثبیت امنیت در حوزه تخصصی سایبری استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در استان برای حفظ و نگهداری از مسیرهای ارتباطی و نظارت بر انجام کار دستگاه های اجرایی در حوزه پدافند غیرعامل در دستور کار قرار دارد.

رادمنش مسئول کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات (سایبری) استان تصریح کرد: شناسایی، طبقه بندی و اولویت بندی مراکز و سامانه های مهم استان در حوزه فناوری های الکترونیک، ارتباطات و اطلاعات صورت گرفته و پشتیبانی و مراقبت های ایمنی به خوبی به عمل آورده شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

css.php