کد خبر : 5398
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 مارس 2023 - 10:13

سال ۱۴۰۲ پرتحرک ترین دوره فعالیت کاری مدیران باشد/ استان برای سفر دور دوم رئیس جمهور آماده می‌شود/ فرآیند بانکی استان متحول شود

سال ۱۴۰۲ پرتحرک ترین دوره فعالیت کاری مدیران باشد/ استان برای سفر دور دوم رئیس جمهور آماده می‌شود/ فرآیند بانکی استان متحول شود
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: سال ۱۴۰۲ پرتحرک ترین دوره فعالیت کاری برای مدیران باشد، استان برای سفر دور دوم رئیس جمهور آماده می شود.

به گزارش خبر امروز، استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: سال ۱۴۰۲ پرتحرک ترین دوره فعالیت کاری برای مدیران باشد، استان برای سفر دور دوم رئیس جمهور آماده می شود.

سید علی احمدزاده در نشست فوق العاده شورای اداری که با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور همه استان‌ها برگزار شد با تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان گفت: سال ۱۴۰۱ سالی همراه با خوبی‌ها و مشکلات برای مردم بود، دستاوردی که این سال برای استان داشت این بود که اعتبارات سفر دولت سیزدهم به استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۴۰۰ کاملا تخصیص داده شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تخصیص اعتبارات دولت به کهگیلویه و بویراحمد شاهد بهره‌برداری از پروژه های زیادی عمرانی و اقتصادی در دهه فجر و هفته دولت بودیم.

به گفته استاندار؛ با تخصیص اعتبارات سفر، عملیات اجرایی بسیاری از پروژه ها آغاز شد و یا روند پروژه هایی که در دست احداث بودند سرعت و شتاب بیشتری گرفت.

دکتر احمدزاده بزرگترین دستاورد ملی سال گذشته را راهپیمایی حماسی و بی‌نظیر ۲۲ بهمن دانست و گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد در همه شهرها، مراکز شهرستان ها و روستاهای استان شاهد حضور و راهپیمایی مردم در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی بودیم.

وی ادامه داد: این استان سال گذشته در رده بسیار بالا به لحاظ امنیتی قرار گرفتند و جزء استان های سفید امنیتی هستیم که خوشبختانه هنوز در این شرایط خوب امنیتی قرار داریم و جزء استان های با کمترین وقایع پیش آمده بودیم.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد روند همکاری در بین مدیران را در سال گذشته خوب ارزیابی کرد و گفت: البته که نباید مسائل خلاف انتظار در بین دستگاه ها را شاهد باشیم.
دکتر احمدزاده خدمت به مردم را یک افتخار بزرگ برای مسئولان دانست و گفت: اگر اختلاف میان دستگاه های دولتی وجود داشته باشد موجب خدشه و آسیب به مردم می‌شود.

استاندار تاکید کرد: همه دستگاه های دولتی مکلف هستند چنانچه اختلافی باشد آن را کنار بگذارند و اگر حل شدنی نبود در استانداری مطرح کنند و تا جایی که امکان دارد اختلافات دستگاه های دولتی به دستگاه قضایی ارجاع داده نشود.

وی تصریح کرد: سال که گذشت عمده مدیران تمام قد پای کار بودند و خدمت به مردم را سرلوحه قرار دادند.

دکتر احمدزاده خاطرنشان کرد: برخی از مدیران هم با روحیه بالا پای کار بودند اما چون اسباب و وسایل خدمت آنطور که باید و شاید مهیا نبوده وظایف خود را به خوبی انجام ندادند و باید آهنگ کار در سال جدید بیشتر از گذشته باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مشکلات اقتصادی کشور هم اشاره کرد و گفت: وضعیت اقتصادی مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد اما امیدهای خوبی در سال ۱۴۰۲ ایجاد شده که مشکلات اقتصادی که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده حل و فصل شود.

دکتر احمدزاده بخشی از مشکلات اقتصادی را مربوط به داخل کشور ندانست و عنوان کرد: دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی دست از توطئه و تحریم برنداشتند و قصد دارند با یک جنگ تمام عیار اقتصادی حکومت را به پرتگاه ببرند و عده ای در داخل کشور هم آنها را همراهی می کنند که به امید خدا به این هدف نمی رسند.

وی با اشاره به تخصیص های خوب اعتبارات علی رغم همه مشکلاتی که بر سر راه دولت ایجاد کردند، گفت: مدیران تا آخر تیر ماه همه پروژه ها را فعال و تخصیص هایی که نقدا اختصاص داده شده را جذب کنند.

دکتر احمدزاده خاطرنشان کرد: استان برای سفر دور دوم رئیس جمهور آماده می شود.
استاندار با اشاره به در پیش بودن سفر دولت به استان تاکید کرد: مدیران برنامه ها و اطلاعات خود را تا نیمه دوم فروردین ماه جاری ارائه دهند تا رفع ایراد شود و در سفر دولت مطرح شوند.

استاندار از مدیران خواست سرکشی به شهرستان ها را با هماهنگی با فرمانداران و بخشداران جدی بگیرند، ضمن اینکه این سفرها برای شهرستان ها دستاورد داشته و هدفمند باشند.

وی با تاکید بر مستمر برگزار شدن جلسات با حضور روسای شهرستان ها گفت: از اعتبارات استان و همچنین سفر رئیس جمهور مبالغی برای ساخت جاده، راه، آب آشامیدنی و سایر زیرساخت در روستاها دیده شده که باید این پروژه ها شتاب بیشتری بگیرد و مشکلات در روستاها در همین دولت به سرعت حل و فصل شود.

دکتر احمدزاده تاکید کرد: مدیران سرمایه گذاری و بهره وری را مورد توجه قرار دهند و در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار ابراز داشت: قرار است در سفر دور دوم دولت به استان طرح ها و پروژه های بزرگی افتتاح و کلنگ زنی شود و باید ظرف ۱۵ روز مجوز و فرآیند پروژه هایی که عملیات اجرای آنها باید آغاز شود صادر شود.

وی با تاکید براینکه به صورت قانونی با سرمایه گذارانی که استان را به عنوان مقصد سرمایه گذاری انتخاب می کنند همراهی کنند، گفت: پروژه هایی که باعث ایجاد اشتغال و تحول بزرگ در استان می شود جدی گرفته شود و بازرسی استانداری این مهم را مدنظر داشته باشد.

استاندار یادآور شد: در خصوص سرمایه گذاری در استان چنانچه دستگاهی سهل انگاری کند مدیر دستگاه باید پاسخ گو باشد.

دکتر احمدزاده در بخش دیگری از سخنان خود به کمک دولت سیزدهم به شهرداری ها اشاره و عنوان کرد: دولت تاکنون ۴۶۰ میلیارد تومان به شهرداری ها کمک کرده و این کمک به غیر از اعتبارات پروژه ها است.

وی بیان کرد: علی رغم کمک و حمایت دولت از شهرداری ها خدمات برخی شهرها در سطح استان پایین است که شوراهای شهر که با رای مردم انتخاب شدند باید تاکید جدی بر عملکرد شهرداران در ارائه خدمات به مردم داشته باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اعتبارات اختصاصی به شهرداری ها برای ایجاد کارهای زیرساختی و عمرانی است، اما شهرداری ها مازاد بر نیاز نیرو جذب کردند و این اعتبارات صرف حقوق کارگران می شود.

دکتر احمدزاده همچنین خواستار همراهی و همکاری بیشتر سیستم بانکی استان شد و گفت: در سالی که گذشت برخی از بانک ها همراهی و همکاری خوبی داشتند اما عملکرد برخی دیگر مطلوب نبود و در صورتی که سیستم بانکی همراهی نکنند ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری محقق نمی شود.

وی با بیان اینکه رضایت ما از سیستم بانکی نسبی است، گفت: در سایر استان ها همکاری و همراهی بانک ها خوب است و از سیستم بانکی استان هم این انتظار را داریم که در پرداخت وام فرزندآوری، ازدواج، اشتغال روستایی، سرمایه گذاری زوده بازده و صنایع بزرگ همکاری بهتر و بیشتری داشته باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سخنان رئیس جمهور در نشست شورای اداری که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور همه استان ها برگزار شد، گفت: توجه به حوزه فرهنگی و استفاده از نخبگان مورد تاکید آیت الله رئیسی است.

دکتر احمدزاده ایجاد امید در بین مردم را از دیگر موارد تاکید رئیس جمهور عنوان کرد و افزود: همه مدیران و هم کسانی که تریبون در اختیار دارند موظف به ایجاد امید در بین مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه مدیران خود را از حواشی به دور نگه دارند، گفت: عده ای تلاش دارند برای اینکه خود را مطرح کنند مدیران دولت سیزدهم و خدمات این دولت را به حاشیه ببرند که از مدیران می‌خواهم گرفتار حواشی نشود و کار جهادی را سرلوحه قرار دهند.

استاندار با اشاره به شعار «مهار تورم و رشد تولید» سال ۱۴۰۲ گفت: دستگاه‌های متولی در حوزه اقتصادی برای کنترل قیمت و مهار تورم در بازار تلاش کنند ضمن اینکه رشد تولید از طریق سرمایه‌گذاری محقق می شود که بخش اقتصادی استان این دو محور از فرمایشات رهبری را در اولویت کار قرار دهند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: برای تحرک، بخش اقتصادی و رشد تولید لازم است که فرآیند بانکی استان متحول شود.

دکتر احمدزاده با تاکید بر تکریم ارباب رجوع و انجام امور آنها تصریح کرد: مدیران تلاش کنند هزینه دولت را کم و از اسراف جلوگیری کنند و از هزینه های غیر ضرور بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه کار جهادی سرلوحه کار مدیران باشد، گفت: مایه افتخار است که مدیرانی که انتخاب کردیم بومی همین استان و بهترین های دستگاه ها هستند از این مدیران می خواهم جدی کار کنند و توسعه و پیشرفت استان را مدنظر قرار دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: صندلی مسئولیت را به نام هیچ مدیری سند نکرده اند و اگر مدیری کم کاری کند قطعا جابه جا می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

css.php